Paskutiniu metu matome tendencijas, jog telefonų gamintojų flgmanai didėja sparčiau negu JAV biudžeto deficitas. Tiek ekranų tiek pats fizinis dydis per keletą metų padidėjo daugiau nei per pus. Kalbant apie galingumo - čia jau reikia skaičiuoti dešimtimis kartų. Visi troško kuo didesnio ir kuo galingesnio išmaniojo telefono. Tačiau dabar atėjo toks laikas, kai telefonai tapo per daug gremėzdiški ir nelabai patogūs naudotis.
Tada Samsung kompanija įnešė į telefonų rinką naujo vėjo - išleido flagmano sumažintą kopiją SIII Mini. Deja teko nusivilti, nes žodis "Mini" reiškė ne identiškai mažesnę didžiojo brolio kopiją, o supaprastintą kopiją, paliekant tik dizainą. Kitos kompanijos, kaip HTC ar LG (būsimasis LG G2 Mini) irgi pasirinko tokį kelią, bet tik ne Sony. Sony pamatė, jog vartotojai nori turėti flgmaną, tik kompaktiškesnį. Taip ir nutiko, jog Sony išleido Z1 Compact, kuris yra vertas didžiojo brolio vardo ir jis bus šios apžvalgos herojus, o taip pat trumpai palyginsime su didžiuoju broliu.
Pagrindiniai Sony Xperia Z1 Compact parametrai
. Keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE, 3G su 42Mbps HSPA ir 150Mbps LTE palaikymas . 4.3" colio 16M spalvų, TFT 720p HD TRILUMINOSâ„¢ lietimui jautrus ekranas . Android OS v4.3 Jelly Bean . Keturių branduolių 2.2 GHz Krait 400 procesorius, Adreno 330 grafinis procesorius, Qualcomm Snapdragon 800 lustas . 2 GB RAM . 20.7MP automatinio fokusavimo kamera su 1/2.3" Exmor RS sensoriumi ir F/2.0 Sony G lęšiu . 1080p raiškos vaizdo įrašymas 30 kadrų per sekundę, nuolatinis fokusavimas ir stereo garsas . 2 MP priekinė kamera, 1080p raiškos video įrašymas . IP58 sertifikatas - atsparus vandeniui ir dulkėms . Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct ir DLNA . GPS su A-GPS ir GLONASS palydovų palaikymas . 16GB vidinė atmintis + microSD kortelių lizdas MHL palaikymas per microUSB . Bluetooth v4.0 . FM radijas su RDS . NFC ir ANT+ palaikymas . 3.5 mm audio jungtis . 2300 mAh akumuliatorius
Pakuotės turinys
Kaip ir kitų Sony modelių, dėžutės dizainas yra toks pat ir nepakitęs. Dėžutė yra kompaktiška, nes komplektacijoje nėra magnetinio įkrovimo stovelio, jį galima įsigyti kaip papildomą priedą. Keista matyti, jog pas flagmaną komplektacijoje nėra ausinių, tačiau tai nėra didelė bėda, nes šis modelis turi standartinę 3,5 mm audio jungtį. Taigi, dėžutės viduje mes randame tokius priedus:
. Įkroviklio galvutė - galingumas 1,5 A, greitam įkrovimui . USB laidas . Vartotojo vadovas
Skirtumai lyginant su Z1: nėra nei ausinių nei įkrovimo stovo
Dizainas ir atsparumas Kaip jau minėjau prieš tai, Sony Xperia Z1 Compact dizainas yra identiškas didžiajam broliui ir vadinamas jis OmniBalance dizainu. Metalinis rėmelis suteikia tvirtumo ir atlieka antenos vaidmenį telefone, o stiklas suteikia elegancijos ir prabangos. Dizaine pakito tik telefono matmenys - ilgis 127, plotis 64,9, o storis 9,5 mm. Lyginant su pirmtaku (144x74x8.5mm ir 170 g), šis modelis iš visų pusių sumažėjo ir "numetė" svorio iki 137 g. Korpuso konstrukcija yra vientisa, tad patiems išardyti šio telefono neišeis. Taigi, matome jog telefono dydis ir svoris tikrai sumažėjo, tačiau jis truputį pastorėjo, tačiau šie pokyčiai yra tikrai ne į blogąją pusę ir telefonas tilps tikrai į bet kurią kišenę. Pats telefonas yra ne ką didesnis nei Samsung S4 Mini ar iPhone 5S, nors 4.3" colio ekranas yra didesnis nei pastarojo, tačiau Sony Z1 Compact yra tikrai patogus laikyti rankoje. Apačioje esanti nenaudojama vieta yra mažesnė nei pas Z1, tačiau sensoriniai valdikliai vistiek liko išdėstyti pačiame ekrane taip sumažindami patį ekraną. Taigi, priekinėje telefono dalyje randame priekinę 2 MP kamerą, sensorius ir LED indikatorių, kuris yra pasislėpęs garsiakalbyje, dėl ko jo skleidžiama šviesa gali būti ne visuomet pastebėta. Pereiname prie telefono šonų. Kaip jau minėjau, jie yra pagaminti iš aliuminio. Pasikeitė SIM lizdo vieta - ji persikėlė iš dešinės į kairiąją telefono pusę. Truputį žemiau likusios tuščios vietos yra didelis aliuminis įjungimo/išjungimo mygtukas, matytas ir pas Xperia Z ir Z1 modelius. Jo vieta parinkta taip, jog telefoną tikrai būtų galima valdyti viena ranka. Dar žemiau yra garso reguliavimo mygtukai ir fizinis kameros mygtukas, ką išties ne dažnai sutiksime telefonuose su Android operacine sistema. Šis mygtukas turi dvi padėtis - fokusavimo ir fotografavimo, tačiau jis yra žymiai mažesnis negu pas Xperia Z1 modelį ir daugeliui gali kilti sunkumų greitai juo pasinaudoti reikiamu momentu. Kilpelę virvelės pervėrimui irgi niekur nedingo, telefoną galima nešioti pasikabinus ir ant kaklo.
Kairysis telefono kraštas tapo tikrai apkrautas. Čia randasi microSD ir microSIM kortelių ir microUSB lizdai. Apačioje, po atidaromu dangteliu slepiasi microSIM kortelių lizdas (SIM kortelė įsistato į specialų adapterį). Kadangi telefonas yra atsparus vandeniui ir dulkėms, šis ir kiti lizdai užsidaro sandariai ir apsaugo telefoną nuo nestandartinės aplinkos poveikio. Puikus Sony sprendimas, jog visi šie uždaromi sandarūs lizdai yra lengvai prieinami be jokių papildomų "raktų" - tereikia pasinaudoti turimais nagais. Kadangi krovimo lizdas irgi yra uždaras, o telefoną krauti tenka tikrai dažniau negu keisti SIM ar atminties korteles, Sony paliko atvirą jungtį staliniam įkrovikliui, kad būtų kompensuotas šis nepatogumas. Deja, stalinį įkroviklį teks įsigyti atskirai, nes į komplektaciją jis neįeina (bent jau mūsų regione).
Viršutinėje telefono dalyje randame atvirą standartinę 3,5mm audio jungtį. Jaudintis nereikia, ši jungtis kaip ir pas Xperia Z1 yra iš vidaus apsaugota nuo vandens, tik pas Xperia Z modelį ji buvo uždaroma, kas tikrai erzindavo. Apatinėje telefono dalyje matome tik dideles garsiakalbio groteles ir jau prieš tai minėtą kilpelę virvelės pervėrimui.
Visa galinė telefono dalis yra padengta įbrėžimams atspariu stiklu, tačiau Sony neatskleidžia kas gamina jį. Labiausiai čia į akis krenta 20.7 MP kamera su LED blykste. Ši kamera turi plataus kampo Sony G Lens lešį ir Sony Exmor RS BSI jutiklį. Verta paminėti jog šis yra net 70% didesnis negu pas daugumą išmaniųjų telefonų kamerų. Daugiau apie kamerą skaitykite toliau apžvalgoje. Galinėje dalyje taip pat rasime antrą mikrofoną, kuris yra paslėptas viršuje po nedidelėmis grotelėmis.
Kaip jau žinote, Sony Xperia Z1 yra atsparus vandeniui ir dulkėms. Jis turi IP55 ir IP58 atsparumo sertifikatus. Kas dar nežino, trumpai paaiškinsiu kas tai yra. Pirmasis skaičius rodo atsparumą nuo 1 iki 6 dulkėms, o antrasis vandeniui skalėje nuo 1 iki 8. Taigi, šis telefonas dulkėms yra beveik visiškai atsparus, o vandeniui turi aukščiausią duodamą atsparumo lygį - galima nardinti giliau negu 1 m ir laistyti su vandens srove. Skirtumai lyginant su Z1: mažesnis, storesnis, lengvesnis ir pakeista microSIM vieta
Ekranas
Sony Xperia Z1 Compact turi tos pačios technologijos kaip ir Xperia Z1, TFT HD 720x1280 raiškos ekraną, kurį "apdoroja" X-Reality variklis. Paminėsiu, jog tokias pat ekrano savybes turi ir Xperia Z Ultra modelis. Ekrano įstrižainė yra 4,3 colio, o taškų tankumas yra 342 taškai colyje. Vaizdas tikrai bus vientisas, o norint pamatyti taškus ekrane reikia turėti mikroskopą arba erelio akis. Kaip teigia gamintojas, šis ekranas yra ryškiausias iki šiol buvęs Sony telefonuose. X-Reality vaizdo apdorojimo variklis pakeitė iki šiol buvusį Mobile BRAVIA® Engine 2, tad vaizdas ekrane pateikiamas dar gražesnį nei iki šiol. Vaizdo atsispindėjimas irgi turėtų būti mažiausias iki šiol matytas dėka šio variklio.
Apžvalgos kampas yra tikrai didesnis nei pas Xperia Z modelį. Tiesa, žiūrint kampu į ekraną spalvos kiek "išplaukia", bet vistiek vaizdas yra gerai įžiūrimas. Turiu pagirti Sony už pažangą padaryta nuo Xperia Z modelio. Pastarasis turėjo tikrai ne kokį ekraną, su kuriuo lauke saulės šviesoje tapdavo neįmanoma naudotis triluminos.jpg. Xperia Z1 Compact dabar be baimės galima neštis į lauką, vaizdą tikrai matysite, net ir pakreipus telefoną kampu. Tai yra nuopelnas FullHD TRILUMINOS ekrano ir X-Reality vaizdo apdorojimo variklio. Žinoma rinkoje yra tikrai geresnių ekranų už šį, tačiau Sony nuolat daro pažangą ir šis ekranas yra geriausias iki šiol matytas iš Sony stovyklos. O tiems kas jaudinasi dėl sumažėjusios ekrano raiškos, pasakysiu kad skirtumo lyginant su Xperia Z1 modeliu tikrai nematysite.
Skirtumai lyginant su Z1: mažesnis ir mažesnės raiškos ekranas
Akumuliatorius
Kaip žinia, akumuliatoriai yra visų išmaniųjų telefonų silpnoji vieta. Gamintojai vis stengiasi sukurti naujos kartos akumuliatorius kurie būtų įkraunami greičiau ir laikytų ilgiau, tačiau progresas nėra toks spartus kaip mobiliųjų technologijų. Gero pakaitalo Li-Ion akumuliatoriams dar kol kas nėra, tad gamintojau stengiasi kuo labiau optimizuoti mobiliųjų įrenginių darbą, kaip pavyzdžiui Sony naudojamas Stamina Mode. Sony Xperia Z1 turi integruotą 2300 mAh akumuliatorių, mažesnį negu pirmtako. Pasak gamintojo, jos turi užtekti budėjimo režime iki 670 val. (tikriausiai GSM), Pokalbio trukmė iki 18 val., muzikos atkūrimas iki 94 val., video - iki 12 val. Tokį gan įspūdingą rezultatą gamintojas pasiekia naudodamas savo sukurtą Battery STAMINA Mode mobilaus prietaiso darbo optimizavimo programą. Be to mažesnis akumuliatorius dar nereiškia, jog jis trumpiau tarnaus. Nepamirškime mažesnio ekrano su mažesne raiška, kuris turėtų naudoti tikrai mažiau energijos.
Realiai testuojant šį telefoną bateriją man laikydavo apie 5-6 dienas per dieną naudojant 15 min Wi-Fi interneto ir prakalbant 15 min bei parašant apie 50 SMS žinučių. Pradėjus daugiau naudoti internetą (po valandą per dieną tiek Wi-Fi), pasinaudojus 20 min navigacija ir kalbant bei rašant tiek pat kiek prieš tai, baterija išlaikydavo apie 3-4 dienas. Visai neblogas rezultatas, tiesa sakant Sony Xperia Z1 Compact krauti tekdavo tikrai rečiau negu Xperia Z1.
Skirtumai lyginant su Z1: mažesnis, bet ilgiau tarnaujantis akumuliatorius
Lustas ir atmintis Sony Xperia Z1 Compact turi jau nebe naują Qualcomm Snapdragon 800 lustu. Šiai dienai tai yra galingiausias Qualcomm produktas. Procesorius yra keturių branduolių Krait 400 2.2 GHz. Už grafiką atsakingas yra Adreno 330 grafinis procesorius. Šis procesorius yra net 75% greitesnis už praeitos kartos galingiausią Snapdragon S4, o grafika 50% spartesnė už Adreno 320. Taigi, pagaliau sulaukėme tikros mažesnės flagmano versijos su naujausios kartos galingiausiu procesoriumi, o ne kokiu vidutinės klasės. Atsižvelkime į mažesnės raiškos ekraną (negu Xperia Z1) su mažesniu taškų skaičiumi colyje ir pažiūrėkime, ką rodo atlikti testai.
Kaip matome, šis Sony gaminys yra vienas iš sparčiausių mobiliųjų telefonų rinkoje, koja kojon eina su Samsung Galaxy Note III ir Sony Xperia Z Ultra. Atsižvelgiant į tokius minimalius skirtumus, galime teigti jog testai turi šioką tokią paklaidą ir Sony Xperia Z1 Compact yra praktiškai lyderis tarp išmaniųjų telefonų. Kalbant apie realų darbą - kokie testai toks ir darbas. Po elegantišku ir kompaktišku Sony Xperia Z1 Compact slepiasi tikra "jėgainė", kuri tik ir prašosi leidžiama parodyti ką sugeba.
Šis naujasis Sony gaminys nesivaiko mados turėti kuo daugiau RAM darbinės atminties, ir jos čia yra tikrai užtektinai - 2 GB, kaip ir pas didįjį brolį. Kaupiklio atmintis jau visai kitas dalykas - bėgant metams jos reikia vis daugiau ir daugiau. Sunku net pagalvoti, jog kažkada net 512 MB buvo beprotiškai daug, o dabar šis telefonas turi 16 GB jau vidinės atminties, iš kurios laisvos yra apie 11 GB. Tiems kam pritrūks atminties telefone, galima bus be jokių problemų įstatyti papildomą microSD kortelę iki 64 GB. Skirtumai lyginant su Z1: nėra, tačiau spartesnis dėl mažesnės raiškos ekrano
Ryšiai ir jungtys Sony Xperia Z1 Compakt turi identišką kaip ir Xperia Z1, patį plačiausią ryšių paketą šiai dienai. Pradėsime nuo keturių dažnių GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 ir trijų dažnių UMTS/HSPA 850/900/2100 palaikymo. Trumpai tariant 3G ryšio sparta telefone palaikoma iki 42 Mbps HSDPA (atsisiuntimas) ir 5,76 Mbps HSUPA (išsiuntimas). Dauguma šiuo metu išleidžiamų flagmanų jau turi LTE palaikymą, ne išimtis ir šis. LTE arba kitaip 4G spartusis duomenų perdavimas (iki 100 Mbps atsisiuntimas ir iki 50 Mbps išsiuntimas) Lietuvoje veikia palyginus labai mažai vietų, o ir operatoriai dar kol kas neturi tokios galimybės kad vienu metu LTE veiktų ir duomenų perdavimas ir skambučiai. Tikėkimės, kad bent per 5 metus LTE padengimas Lietuvoje bus ne ką prastesnis negu 3G.
Koks gi išmanusis telefonas be Wi-Fi bevielio interneto? Sony Xperia Z1 Compact turi dviejų dažnių a/b/g/n/ac standartų palaikymą ir DLNA bei Wi-Fi Direct palaikymą, kurių pagalba galima lengvai perduoti duomenis į televizorių, muzikos grotuvą ir t.t. Wi-Fi Hotspot funkcija standartiškai yra palaikoma visuose prietaisuose jau nuo Android 2.3 Gingerbread versijos. Naršymo internete ir siuntimosi greitis bus tikrai spartus, jeigu turėsite ir tokį
Greitam duomenų apsikeitimui ir prietaisų poravimui tiesiog vietoje, mums padės NFC ir Bluetooth 4.0 su A2DP technologijos. Belaides ausines galėsite suporuoti NFC.pngper Bluetooth 4.0, kas leis dirbti didesniu atstumu nuo telefono ir mažesnėmis energijos sąnaudomis. Su artimo lauko technologijos (NFC) pagalba bus dar galima programuoti NFC Tag`us (pakabukus), kad prilietus telefoną, būtų aktyvuotos tam tikros programos ar funkcijos. Gaila tačiau jų komplekte nėra, kaip kad buvo senesniuose modeliuose. Taip pat su NFC galima poruoti kitus telefonus, belaides ausines ir kitus suderinamus prietaisus.
MicroUSB lizdas šiame telefone tarnaus netik įkrovimui ir duomenų perdavimui į kompiuterį, bet ir įgalina prietaisą susijungti su televizoriumi ar kompiuteriu per MHL-HDMI adapterį ir perduoti vaizdo medžiagą. Tiesa šį adapterį teks įsigyti atskirai. Dar viena microUSB lizdo galimybė yra USB OnTheGo - galite prijungti išorines laikmenas ir suderinamus prietaisus.
Sony Xperia Z1 Compact palaiko dvi navigacijos palydovų sistemas - GPS, A-GPS sukurtą JAV ir Rusijos sukurtą GLONASS. Dėl šios priežasties prisijungimas vyksta tikrai greitai, o tikslumas yra žymiai didesnis negu telefonuose palaikančiuose vien tik GPS palydovus. Standartiškai Android OS telefone yra tik Google Maps programa, jai reikalinga interneto prieiga. Jeigu kas norės geresnės navigacinės programos, tai galės ją parsisiųsti ir įsirašyti per Play Store ir kitais būdais, programėlių pasirinkimas yra tikrai ne mažas.
Tiems kas sportuoja, yra skirtas ANT+ palaikymas. Jeigu kas prisimena, tokį turėjo daugelis Xperia modelių, o tiems kas nežino kas tai yra - trumpai papasakosiu. Tai yra tokia technologija, kuri yra įdiegta į daugelį sporto salėse esančių elektroninių treniruoklių. Su atitinkamomis programomis galima prisijungti prie šių treniruoklių ir stebėti širdies ritmą ir kitas organizmo funkcijas (žinoma reikės prisijungti specialius jutiklius) bei valdyti treniruoklius. Ieškokite pavaizduoto logotipo ir galėsite patys išbandyti šią funkciją. Paskutinė jungtis yra standartinė 3,5 mm audio jungtis, kurios pagalba galėsite mėgautis savo mėgstama muzika ar žiūrėti filmus bei speciali jungtis magnetiniam įkrovimo stovui.
Skirtumai lyginant su Z1: nėra
Kamera
Sony Xperia Z1 Compact paveldėjo iš Xperia Z1 ir gali didžiuotis turėdamas vieną iš geresnių kamerų išmaniajame telefone. Ši kamera naudoja unikalų 20.7 MP Sony EXmor RS 1/2.3" sensorių (2) kuris yra net 70% didesnis už kituose telefonuose dažniausiai naudojamą 1/3" sensorių. Pridėkime dar BSI sensorių ir plačią F/2.0 diafragmą ir nuotraukos tamsoje gausis tikrai neblogos kokybės, net ir su turima įprasta LED blykste.
Šis Sony telefonas pirmasis naudoja plataus kampo 27 mm Sony G Lenz kamerą (1) su BIONZ vaizdo apdorojimo procesoriumi (3). Taigi Sony sudėjo čia viską ką turėjo naujausio ir geriausio.
Kameros vartotojo sąsaja yra jau matyta. Ji susideda iš dviejų stulpelių su virtualiais valdymo mygtukais. Kairiajame stulpelyje yra blykstės, priekinės kameros ir nustatymų mygtukai. Šie mygtukai dar keisis nuo pasirinkto kameros režimo, jei naudosite ne automatinį. Dešiniajame stulpelyje yra galerijos, fotografavimo, filmavimo ir režimų mygtukai.
Su įjungtu automatiniu režimu, fotografavimo parinkčių keisti beveik negalima, o tai yra kiek nemaloni žinia nes nuotraukų raiška tampa apribota 8 MP ir negalime pasiekti visų 20.7 MP. Tačiau automatinis režimas dirba tikrai neblogai, ir tiksliai atspėja kokiomis aplinkos sąlygomis ir kokį objektą norite užfiksuoti ir nuotraukos gaunasi tikrai geresnės negu rankiniu būdu 20.7 MP. Tiesa, su rankiniu režimu, visus nustatymus vistiek galima perjungti į automatinius.
Fizinis kameros mygtukas yra gan retas "svečias" išmaniuosiuose telefonuose, užtat Xperia Z1 Compact jį turį. Jis taip pat turi ne vieną funkciją. Per nustatymus galima padaryti jog nuspaudus jį būtų įjungtas foto arba video režimas, arba iškart būtų pradėtas fotografavimas arba filmavimas.Kaip jau minėjau, šis mygtukas sumažėjo ir turint didesnius pirštus arba norint greitai kažką nufotografuoti, gali iškarto nepavykti taip greitai paleisti kameros.
Dabar trumpai apžvelgsim įdomesnes kameros funkcijas, kurios visos atkeliavo iš Xperia Z1 modelio ir yra režimo pasirinkimuose. Atmeskime Optimaliausią ir Rankinį režimus ir turėsime dar 6 įdomias funkcijas:
. Timeshiftburst - su šiuo režimu yra fiksuojama 30 nuotraukų prieš ir 30 nuotraukų po vaizdo užfiksavimo. Tokiu būdu galima išsirinkti vieną tinkamiausią ir ją išsaugoti. Labai praverčia fotografuojant judančius objektus. . Paveikslėlio efektas - leidžia pasirinkti nuotraukų meninį efektą. . Panoraminis vaizdas . PR efektas - fotografuojant, realiu laiku matote koks vaizdo efektas bus nuotraukoje iš duodamų parinkčių . Info-Eye - pateikia informaciją apie tai ką matote vaizdo ieškiklyje. Gaukite papildomą informaciją apie žymius objektus, vynus, knygas, tekstą, BAR ir QR kodą ir vizitines korteles. . Social live - realiu laiku galite dalintis nuotraukomis ir video per facebook.
Žemiau pateikti nuotraukų pavyzdžiai, kurie kalba patys apie save, darytos buvo tiek saulėtą dieną tiek apsiniaukusią. Patarimas būtų tik vienas, geriau naudokite Automatinį režimą ir dėl nuotraukų kokybės nereikės sukti galvos, tik nuotraukos dydis bus apribotas ties 8 MP, tačiau, kaip sakoma "svarbu ne kiekybė, o kokybė". Be to, verta paminė, jog Xperia Z1 Compact kameros blykstė yra ganėtinai silpna ir fotografuojant už 2-3 metrų esantį objektą, tampa beveik nenaudinga.
Sony Xperia Z1 Compact geba filmuoti maksimaliai 1080p raiška 30 kadrų per sekundę. Tai atrodo ganėtinai keistai nes kaip žinote Snapdragon 800 geba filmuoti jau 4K 30 k/s raiška, o 1080p 60 k/s. Na bet Sony mano, jog to pakanka, nes 4K televizoriai dar nėra paplitę žmonių namuose. Filmavimo vartotojo sąsaja beveik tokia pati kaip ir fotografavimo. Filmavimo metu galima daryti nuotraukas kurių raiška bus apribota 2 MP. HDR funkcija bus galima pasinaudoti tik rankiniu režimu. Skaitmeninis vaizdo stabilizavimas (SteadyShot) šiame modelyje taip pat yra, tačiau naudojantis juo, sumažėja kameros vaizdo aprėptis. Tai nėra didelė bėda, nes ši funkcija veikia tikrai ne blogai. Pagrindine bėda filmuojant galėčiau įvardinti tik fokusavimą. Jis suveikia per dažnai, net nereikalingose situacijose kai net nėra labai judančių objektų.
Skirtumai lyginant su Z1: nėra
Išvada
Sony kompanija neskubėjo vaikytis madų ir įšokti į "Mini" telefonų traukinį, tačiau kai susiruošė - tai padarė su trenksmu ir nušluostydama nosis visiems konkurentams. Seniai jau visi laukė ir tikėjosi telefono kuris tiek kameros, tiek procesoriaus tiek kitais pajėgumais būtų flagmanu, o dydžiu būtų eilinis kišeninis telefonas. o ne pusiau planšetas pusiau telefonas. Kaip matote, lyginant su didžiuoju broliu, Sony Xperia Z1 Compact neturi jokių esminių skirtumų, visa esmė yra dydis ir po šia tikrai kompaktiška išore slepiasi tikras žvėris. Bet mobiliosios technologijos nestovi vietoje ir nuolat tobulėja. Štai nesenai MWC 2014 parodoje Barselonoje buvo pristatytas Sony Xperia Z2 telefonas, tai gal sulauksime ir Z2 Compact varianto...? Laikas viską parodys, o dabar pabaigai trumpai apie pliusus ir minusus.
Pliusai
. Kompaktiškas dydis . Galingas Snapdragon 800 procesorius . atsparus vandeniui ir dulkėms . gera 20.7 MP kamera . ilgiau tarnaujanti baterija . LTE palaikymas . MHL ir USB OTG palaikymas
Minusai
. silpna LED blykstė . per mažas fizinis kameros mygtukas . nėra IR . nėra komplektacijoje ausinių